Forumi Rinor

“Lidershipi I Ri” mbledh te rinjtë nga SHBA, Gjermania e Shqipëria

 

IMG_3296Kryetari i Partisë Republikane, zoti Fatmir Mediu,  së bashku me disa miq nga SHBA, z. David Beasly, ish-Guvernator i South Carolina; Nick Landgride Zv.President i Madison University, Mounzer FatFat këshilltar i Departamentit të Shtetit për Lindjen e Mesme, z. Besnik Mustafaj etj,  zhvilluan një takim me të rinj republikanë dhe demokratë, si dhe përfaqësues të orgaizatve te ndryshme rinore, nga SHBA, Gjermania, Kosova dhe rajoni, me temë… “Lidershipi i Ri”. Read More

Konventa e Rinise se PR-se, Endi Shkupi zgjidhet kryetar

13330949_1114156885308882_3503429184459708024_nKa mbyllur punimet Konventa e Rinise se Partise Republikane, e cila ne perfundim, zgjodhi edhe kryetarin e saj te ri, zoti Endi Shkupi.
Kryetari i partisë Republikane, Fatmir Mediu u shfaq entuziast në takimin me të rinjtë, ku gjatë fjalës së mbajtur vuri në dukje se askush nuk mund të mos ndihet mirë kur ndodhet mes rinisë.  Ai theksoi se nga rinia shqiptare…. Read More

Rinia republikane: Luftoni pushtetin që po ju shkatërron

Forumi Rinor i Partisë Republikane, një ditë para Ditës së Rinisë ka ftuar të rinjtë republikanë për t’i dhënë lajmin e mirë se ky forum është zyrtarisht me të drejta të plota në DEMYC (Komuniteti i të Rinjve Demokratë Evropianë).

Read More

Sulaj në protest: Çohu rini, sepse Shqipëria na thërret

Kreu i Forumit Rinor i Partisë Republikane Blendi Sulaj është ngjitur sot në podium për të folur kundër qeverisë Rama-Meta. Ai tha se kjo është në të drejtën e tij për të protestuar pasi Rama dhe Meta po sjell frikë në çdo shtëpi shqiptari.

Read More

Sulaj: Të rinjtë republikanë i bashkohen nesër protestës së PD

Protestës së njoftuar për nesër nga opozita do t’i bashkohet edhe Forumin Rinor i Partisë Republikane. Lajmin e njofton kryetari i këtij Forumi Blendi Sulaj. Në një komunikim me civitas.al Sulaj konfirmon

Read More