Archives for January 2017

FRPR: Zoti Veliaj, mos manipulo gjimnazistët me anë të bursave

Forumi Rinor i Partisë Republikane, dënon me ashpërsi, fushatën banale dhe manipulimin që po tentohet t’u bëhet të rinjve të Tiranës, me anë të bursave të shpërndara nga Bashkia. Pa vënë asnjëherë në dyshim meritën e gjimnazistëve që përfituan, përkundrazi duke i përkrahur ato, Forumi Rinor i Partisë Republikane, është kundër çdo shfaqje të përshtirë, që tenton …. Read More

Senatori Cruz: Nuk ka aleatë të USA pa zgjedhje të lira e të ndershme

“Momente të jashtëzakonshme këto në Washington mes miqsh ne Senat, Kongres dhe Heritage Foundation” I ka cilësuar kryetari I Partisë Republikane, zoti Fatmir Mediu takimet në kuadër të vizitës për inagurimin e Presidencës së Trump në Shtetet e Bashkuara të Amerikes.
Takimet filluan që dje me një pritje në shtëpinë e Senatorit dhe kandidatit Republikan per President Ted Cruz, së bashku me kryetarin e PD-së, zoti Basha. Pritja vazhdoi në një atmosferë të ngrohtë dhe miqësore. Duke I shprehur konisederatën për garën dhe fushatën dinjitoze të senatorit Cruz, Mediu dhe Basha shprehën njëkohësisht dhe … Read More

Mediu në Athinë: Votimi elektronik, i domosdoshëm edhe për ju

Kryetari i Partisë Republikane, zoti Fatmir Mediu mblodhi në një takim në Athinë anëtarët e degës së PR në kryeqytetin helen.
Në një takim të ngrohtë dhe miqësor, ku pati edhe mjaft diskutime me të pranishmit, zoti Mediu bëri një pasqyrë të gjendjes të rëndë, ku është zhytur sot Shqipëria, si pasojë e keqqeverisjes Rama-Meta. Në fjalën e tij zoti Mediu u shpreh se qeveria tashmë ka degraduar në cdo aspket të saj, duke e cuar vendin drejt korrupsionit, ….. Read More

PR pershendet lirimin e Haradinajt. “Rama boll me demagogji!”

Partia Republikane ka bere nje deklarate per shtyp ku pershendet vendimin e Gjykates Franceze per lirimin e Ramush Haradinajt. Duke e denuar kete akt qe ne momentin e ndalimit te kryetarit te AAK-se dhe nje prej heronjve te Luftes per Pavaresine e Kosoves, kryetari Mediu eshte shprehur se Franca,  si shtet anetar i BE-se, duhej te reagonte direkt duke e liruar Haradinaj, i cili me para eshte shpallur i pafajshem nga Gjykata e Hages. Me poshte deklarata e plote per lirimin e Haradinajt:

Partia Republikane shpreh kenaqesine per vendimin e lirimit te Ramush Haradinaj.
Ky vendim gjysmak jep shprese per zgjidhjen e nje situate absurde… Read More