Archives for July 2016

Pas Nicës, Mediu: Në Shqipëri vetëm për siguri nuk flitet

d4dabbc0-2c51-0134-b048-0a814d95abffPartia Republikane shpreh tronditjen e thellë pas sulmit të fundit terrorist të ndodhur në Francë. Duke u solidarizuar me dhimbjen e popullit francez dhe duke i shprehur ngushëllimet e thella, për këtë tragjedi të shënuar në ditën e Festës Kombëtare, kryetari i PR-së zoti Fatmir Mediu, ka analizuar edhe një herë situatën e sigurisë në Shqiperi dhe Ballkan, duke theksuar nevojen e angazhimeve serioze dhe marrjen e masave te menjehershme per te … Read More

Mediu në SHBA: Jemi pro një Reforme në Drejtësi sipas Venecias

13537698_983482458436517_3659773308821945327_nGjatë vizitës së tij në Washington, kryetari i Partisë Republikane zoti Fatmir Mediu zhvilloi takime me personalitete të politikës dhe mendimit politik Amerikan.
Me ftesë të Presidentit të Heritage Foundation, Ish-Senatorit Jim DeMint, zoti Mediu mori pjesë në një takim në të cilin u diskutua për ndërtimin dhe bashkëpunimin me Balkan Policy and Heritage Foundation, të krijuar në Shqipëri prej përfaqësuesish të politikës shqiptare dhe rajonale.
Z. DeMint shprehu gadishmërinë e tij për t`a konsideruar këtë fondacion si pjesë të punës dhe qëllimeve të përbashkëta, duke bashkëpunuar ….. Read More