Archives for June 2016

Mediu: Mbështetim Reformën në Drejtësi sipas Venecias

hqdefaultKryetari i Partisë Republikane, zoti Fatmir Mediu, doli para mediave në një konferencë për shtyp, në lidhje me zhvillimet e fundit mbi procesin dhe ecurinë e Reformës në Drejtësi. Në fjalën e tij, zoti Mediu theksoi edhe një herë qëndrimin e unifikuar të opozitës shqiptare, e cila është në mbështetje të Reformës në Drejtësi, konform propozimeve të Komisonit të Venecias.
Gjithashtu, zoti Mediu nënvizoi se propozimi i kryeministrit Rama për votim me 2/3 e zhvlerëson Parlamentin, krijon mekanizëm bllokues, rrit konfliktin politik,… Read More

Kryesia e PR-së diskutim mbi Ligjin për Urdhërin e Psikologut

IMG-20160613-WA014Kryesia e Partisë Republikane zhvilloi një takim me të rinj e të reja, profesionistë të fushës së Psikologjisë.
Nga Kryesia e Partisë Republikane në këtë takim ishin përfaqësues z. Fatmir Mediu – kryetar i PR, z. Arjan Madhi – Sekretar i Përgjithshëm, z.  Arben Braçe  – N/Kryetar për Marrëdhëniet me Parlamentin si dhe të zgjedhurit apo të emëruarit… Read More

Foto Galeri

Mediu në Berlin: Integrimi peng i krimit dhe korrupsionit

 

IMG-20160613-WA002Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu së bashku me kryetarin e Partisë Demokratike, zotin Lulzim Basha, si dhe deputetët Berisha, Veliaj dhe Dashi morën pjesë në një takim të organizuar nga Bundenstagu Gjerman në Berlin.

Në fjalën e mbajtur në këtë takim, z.Mediu falenderoi Gjermaninë për ndihmën e vazhdueshme ndaj Shqipërisë, si dhe nismën …. Read More

Konventa e Rinise se PR-se, Endi Shkupi zgjidhet kryetar

13330949_1114156885308882_3503429184459708024_nKa mbyllur punimet Konventa e Rinise se Partise Republikane, e cila ne perfundim, zgjodhi edhe kryetarin e saj te ri, zoti Endi Shkupi.
Kryetari i partisë Republikane, Fatmir Mediu u shfaq entuziast në takimin me të rinjtë, ku gjatë fjalës së mbajtur vuri në dukje se askush nuk mund të mos ndihet mirë kur ndodhet mes rinisë.  Ai theksoi se nga rinia shqiptare…. Read More