Archives for December 2016

Mblidhet Konventa e Tiranës, 11 njësitë gati për zgjedhjet e 2017

 

Partia Republikane mblodhi Konventën e qytetit të Tiranës, me të 11 njësitë administrative të saj. Mbajtja e kësaj Kovente për Tiranën, ishte ngritja e siparit për punën organizative që është duke u bërë nga Partia Republikane në prag të zgjedhjeve të 2017-ës, cka do të pasohet edhe nga mbajtja e Konventës Kombëtare në një datë të afërt. Në punimet e kësaj konvente, që drejtohej nga Krryesia e Partisë, ishin pjesmarrës me dhjetra të rinj, që anëtarësoheshin ………. Read More

Fjala në seancën e 15 dhjetorit, Mediu replika me Ramën

Kryetari I Partise Republikane, zoti Fatmir Mediu mori pjesë në seancën parlamentare të 15 dhjetorit 2016, një seancë mjaft e gjatë, si dhe me mjaft debate mes deputetëve të pozitës dhe opozitës. Gjatë punimeve të paradites,  zoti  Mediu pati një replikë të ashpër me kryeministrin Rama, për shkak të fyerjeve të herëpashershme që Rama u adreson deputetëve të opozitës. Këtë radhë kryeministri Rama I cilësoi deputetë e opozitës “pula të therura”.

Zoti Mediu e mori sërish fjalën gjatë punimeve të pasdites. Në fjalën e tij zoti Mediu u ndal se pari në etikën parlamentare, …… Read More

Mediu në Kuvend: Ju doni të kapnin Gjykatat, nuk doni Integrimin

FATMIR-MEDIU-PARLAMENT-ASDFASD-640x465Kryetari i Partisë Republikane, zoti Fatmir Mediu, mbajti dje një fjalë të gjatë në seancën e radhës të Kuvendit të Shqipërisë. Kriminalizmi që po i bëhet shoqëriosë, vula kanabiste që Evropa i ka vënë Shqipërisë, procesi i Integrimit, por edhe marrëdhënia me Kosovën, kanë qenë disa prej temave që zoti Mediu ka nënvizuar gjatë fjalës së tij, si fatura që duhet paguajnë shqiptarët…. Read More