Archives for May 2016

PR denoncon grabitjen me ligj të pronave në Dhërmi

vendimi i Bashkise HimareBashkia e Himarës, nën urdhrin politik të Kryeministrisë, kërkon të fillojë shpronësimin dhe shtetëzimin, duke iu marrë tokën e trashëguar 123 familjeve të fshatit Dhërmi, me pretendimin se ata nuk kanë qenë banues të zonës në vitin 1991, kur u imponua ligji komunist 7501.
“Mafia e tokave në bregdet” po iu merr pronat familjeve autoktone, pronarëve të ligjshëm dhe do t’ua japë klientëve të pushtetit, deputetëve, siç ndodhi me heqjen e 18,000 ha tokë nga fondi i kompensimit,…. Read More

Mediu në Shkodër: Në zgjedhjet e 2017-ës me lista të hapura

Dita-e-votimit-te-dhena1Kryetari i Partise Republikane, zoti Fatmir Mediu, bashke me anetare te kryesise zhvilluan nje takim me strukturat e kesaj partie ne rrethin e Shkodres. Ne kete takim, zoti Mediu dhe drejtuesit lokale, diskutuan mbi gjendjen e rende ekonomike dhe politike ne vend. “Shqiperia eshte zhytur ne nje krize te rende ekonomike me pasoja afatgjate dhe sociale te renda per familjet dhe biznesin shqiptar.
Shteti I pretenduar ligjor eshte zevendesuar me krimin e lidhur me pushtetin qe gjobit biznesin……
Read More

Blendi Sulaj, kryetari i ri i PR-së, për degën e Tiranës

IMG-20160418-WA000 (1) (1)Partia Republikane zhvilloi gjate dites se djeshme, (e diele 17/4/20160, ora 18.00) konferencen e deges se Tiranes, ku u zgjodh edhe kryetari i ri i kesaj dege, zoti Blendi Sulaj.

Gjate punimeve te konference, kryetari i Partise Republikane, ne prani te drejtuesve te tjere te kesaj partie, si dhe dhjetra anëtarëve dhe simpatizantëve, u shpreh edhe në lidhje me situatën shoqërore dhe ekonomike, të cilën po kalon vendi, që pas ardhjes në pushtet të koalicionit Rama-Meta.

Read More