Archives for April 2016

Rinia republikane: Luftoni pushtetin që po ju shkatërron

Forumi Rinor i Partisë Republikane, një ditë para Ditës së Rinisë ka ftuar të rinjtë republikanë për t’i dhënë lajmin e mirë se ky forum është zyrtarisht me të drejta të plota në DEMYC (Komuniteti i të Rinjve Demokratë Evropianë).

Read More

Sulaj në protest: Çohu rini, sepse Shqipëria na thërret

Kreu i Forumit Rinor i Partisë Republikane Blendi Sulaj është ngjitur sot në podium për të folur kundër qeverisë Rama-Meta. Ai tha se kjo është në të drejtën e tij për të protestuar pasi Rama dhe Meta po sjell frikë në çdo shtëpi shqiptari.

Read More

Sulaj: Të rinjtë republikanë i bashkohen nesër protestës së PD

Protestës së njoftuar për nesër nga opozita do t’i bashkohet edhe Forumin Rinor i Partisë Republikane. Lajmin e njofton kryetari i këtij Forumi Blendi Sulaj. Në një komunikim me civitas.al Sulaj konfirmon

Read More

Sulaj me të rinjtë republikanë: Ne jemi motori i një partie, ndaj derën e keni të hapur

Forumi Rinor i Partisë Republikane ka zhvilluar një takim me të rinjtë në Kamëz. Nën drejtimin e kryetarit të FRPR Blendi Sulaj dhe kryetarit të Partisë Republikane Arben Xhika të rinjtë kanë marrë një

Read More

Kreu i Forumit Rinor Republikan takim me strukturat drejtuesit të të rinjve në Shkodër

Kryetari i Forumit Rinor Repubublikan, Blendi Sulaj zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të Forumit Rinor në Shkodër. Gjatë këtij takimi Sulaj kërkoi riaktivizimin e forumit rinor dhe atij të

Read More